Nejhledanějšími pozicemi v České republice se před Vánocemi stali řidič a prodavač. Vyplývá to z údajů pracovního portálu ChciPráci.cz

„Češi si dobře uvědomují, že v předvánočním období mají různé obchody, e-shopy, ale i kurýrní služby a dovozci vrchol sezóny a shánějí dodatečnou pracovní sílu,“ vysvětluje Prokop Konopa, tiskový mluvčí portálu ChciPráci.cz. První dvě příčky žebříčku deseti nejvyhledávanějších pozic totiž ovládly pozice „řidič“ a „prodavač“, dvě klíčové profese vánočního podnikání.

Skladníků až dvojnásobek
Zvýšenou poptávku registrují i obory jako je gastronomie nebo logistika. Zvýšený zájem o práci ve skladech nebo v technické či administrativní podpoře je znatelný. Například skladník je v těchto dnech sedmou nejvyhledávanější pozicí. „Celý rok držíme navíc skladové kapacity, které využíváme především ve vánočních měsících. S tím samozřejmě souvisí i zaměstnanci, kteří je obsluhují. Na Vánoce počet zaměstnanců až zdvojnásobujeme,“ říká Radek Ondrášík, marketingový ředitel Parfums.cz, třetího největšího internetového obchodu v České republice .

Poptávku podporuje ekonomický růst
Další profesí, která zažívá předvánoční boom, jsou hlídači. I podnikatelé s menšími obchody si v předvánočním období do svých prodejen najímají lidi, kteří dohlížejí na nenechavce.

V době předvánočního shonu a doručování všech možných dárků je největší poptávka po lidech samozřejmě v obchodu a logistice. „Nejde jen o vánoční trh, ale i dobrou ekonomickou situaci u nás. Jak je vidět, na vánočním trhu se ideálně střetává nabídka s poptávkou, takže jde o výhodné období pro obě strany,“ uzavírá Konopa

Zdroj: Novinky.cz


TIP: Na portálu www.vzdelavaniaprace.cz najdete aktuálně nabídku přes 44.000 volných míst a kompletní informace o možnostech rekvalifikace. Na profesní změnu není nikdy pozdě! 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spamu *