3 počítačové programy, které vás posunou v kariéře

Práce s počítačem je naprosto běžnou součástí výkonu velkého množství profesí. Nikoho tedy nepřekvapí, že uživatelská schopnost ovládání počítačů se v inzerátu a popisu pracovních pozic už tak často neobjevuje. Počítá se s ní tak nějak přirozeně. Do této všeobecné znalosti patří především uživatelské ovládání MS Office, především MS Word a Excel.

Nikoho asi ani nepřekvapí, že profesionální znalosti v oboru IT jsou dnes velmi dobře odměňovány. Poptávka po IT odbornících na trhu práce je vysoká a její růst podle odborníků bude trvat i nadále. Využít kurzů, ať už rekvalifikačních nebo zájmových v oblastech tvorby a správy webu, správy sítí, databází či vývoje nových aplikací je určitě praktická volba.

Zajímavost: Portál vzdelavaniaprace.cz vám umožňuje vyhledat si vzdělávací kurz, zkoušku u autorizované osoby i volná pracovní místa.

pocitacove dovednostiJednoduché programy s jejichž znalostí překvapíte

MS Office sice stačí na většinu uvedených základních znalostí a dokážete s nimi plně zvládnout běžnou kancelářskou administrativu. Pokud ale chcete překvapit a ukázat, že máte rozhled, vyzkoušejte některou z těchto aplikací.

Prezi

Prezi je jeden z modernějších nástrojů pro tvorbu prezentací. Jeho velká výhoda je především variabilita vytvořených produktů, protože s Prezi můžete vytvářet i prezentace nejen klasicky dvojrozměrné, ale i trojrozměrné, obrazové, se zvukem i videi. Jde o velmi propracovaný, ale zároveň uživatelsky jednoduchý systém, který je možné v základní verzi využívat zdarma. I při zakoupení licence se ale platby pohybují v řádech jednotek dolarů měsíčně. Jedinou nevýhodou může být neexistence české verze.

Trello

Už vás nebaví si vše evidovat v Excelu a sdílet na cloudech? Trello je bezplatná webová aplikace pro správu projektů. Zde si můžete vytvářet, evidovat a kontrolovat nejrůznější projekty, na kterých se svým týmem pracujete. Jednotlivé projekty jsou zastoupeny nástěnkami, které obsahují seznamy dílčích úkolů. Tyto úlohy lze v rámci sloupců posouvat a sledovat tok myšlenek a akčních kroků vedoucích od nápadu k výsledné realizaci. K úkolům se dají také přiřadit konkrétní uživatelé, časové termíny a soubory. Trello je v českém jazyce a registrace je zdarma.

ZOOM

V současné době funguje většina firem a organizací pouze na bázi „home office“. Vzrostla tak poptávka po nástrojích umožňující videokonference a (týmová) setkání v online prostředí. ZOOM tak nastartoval velký boom a patří mezi velmi užitečné nástroje nahrazující dříve oblíbený Skype. ZOOM je videotelefonní softwarový program, díky kterému se můžete spojit s neomezeným počtem kolegů či klientů v online hovoru. Kromě toho lze hovory i nahrávat, sdílet obrazovku anebo si předtočit videoprezentaci. V základní verzi je aplikace zdarma, v případě většího využití je možné si vybrat některý z placených tarifů. ZOOM rozhodně stojí za to vyzkoušet ve všech nabízejících funkcích. Stejně jako Prezi je pouze v angličtině, ale jeho ovládání je uživatelsky přívětivé a existuje i řada tutoriálů a návodů.

Mohlo by vás zajímat:

Najděte uplatnění ve světě digitálních technologií