4 knihy, které vám pomohou získat nový pohled na profesní i osobní život

Pravidla úspěchu (Jack Canfield)

Jack Canfield je v oblasti seberozvoje zkušeným „hráčem“. Jeho kniha s názvem Pravidla úspěchu vydaná v roce 2019 vám pomůže dostat se z bodu A do bodu B. Bodem A je vaše aktuální situace, váš současný život. A bodem B – váš úspěch. Nejen úspěch materiální, ale také emoční, duchovní, psychický. Kniha velmi pěkně ukazuje nejrůznější aspekty našich životů a zcela neomylně odhalí i některé z vašich současných nastavení. Dozvíte se zde „pravidla života“, která by měla být známá všem lidem. Mnoho z nich už určitě znáte, ale v kontextu s dalšími pravidly a koučovacím přístupem autora dostanou nový rozměr. Pravidla úspěchu jsou knihou, kterou můžete číst opakovaně (a rozhodně to doporučujeme), a přesto pokaždé objevíte novou myšlenku.

Polibte tu žábu (Brian Tracy)

knihy profesní rozvojChcete zapracovat na svém osobním rozvoji? Zvýšit svou osobní spokojenost? Nebo se jen začít dívat na svůj život z jiného úhlu pohledu? Pak je kniha Briana Tracyho a jeho dcery Christiny pro vás tou pravou. Kniha patří mezi ty pozitivněji laděné a obsahuje 12 způsobů, pomocí kterých začnete měnit své myšlení. Prvním krokem je zmapovat svá negativní přesvědčení a postupně je měnit na přesvědčení pozitivní. Důležitým aspektem je zde ale fakt, že autor zdůrazňuje čtenářovu zodpovědnost za jeho vlastní život a za to, zda je (bude) šťastný nebo ne. A také dává konkrétní návod, jak začít věci, a vlastně celý svůj život, měnit.

Mohlo by vás zajímat: Jak se stát lektorem dalšího vzdělávání?

Jak zvládnout syndrom vyhoření – Najděte cestu zpátky k sobě (Mirriam Preiss)

Syndrom vyhoření už dávno nepostihuje jen vrcholové manažery nebo ředitele velkých firem. Stále častěji se objevuje u všech typů pečujících oborů, jakými jsou pedagogové, úředníci, ošetřovatelé a zdravotníci, ale začínají jím trpět i matky na rodičovské dovolené. Touha zvládat všechny činnosti dokonale, a navíc vždy s ohledem na druhou osobu (ať už jde o vlastní dítě, žáka ve třídě či seniora v domově) nás přivádí do stavu, kdy zapomínáme sami na sebe. Autorka vysvětluje nové souvislosti této nemoci na základě svých dlouholetých zkušeností. Ukazuje nám mechanismy, kvůli kterým syndrom vyhoření vzniká. Prezentuje ale i možnosti, jak se jej zbavit a vrátit se zpátky k sobě.

Lidé (Matt Haig)

Bestseller roku 2020 – minimálně podle hodnocení The Sunday Times. Matt Haig napsal (ne)obvyklý, vtipný, ale zároveň něžný příběh mimozemšťana, který se učí žít na naší planetě. Objevuje emoce, hledá bezpodmínečnou lásku, zjišťuje a objevuje, jaký je život. Ale je to skutečně mimozemšťan? Neočekávejte příliš náročnou dějovou linku, ale připravte se na smršť myšlenek, náznaků, otázek o tom, co vlastně dělá náš život životem a lidi lidmi.  Kniha svým způsobem zpracování není pro masového čtenáře, ale když jí dáte šanci, jistě si vás získá.

Chcete zlepšit své pracovní postavení? Chcete dělat něco jiného? Získejte osvědčení o tom, co opravdu umíte, prostřednictvím Národní soustavy kvalifikací. Nemusíte chodit do školy, abyste toho dosáhli. Informujte se, jaké znalosti / dovednosti musíte pro danou kvalifikaci prokázat: www.narodnikvalifikace.cz

Rozhovor: Vzdělávat se můžete i v dospělosti. Jak se stát floristou nebo truhlářem?