Aromaterapeut – voňavé povolání, které pomáhá

Stále více lidí se začíná obracet k přírodním postupům, bylinkám či terapiím. Jednou ze žádaných profesí se začíná stávat i aromaterapeut. Jaké znalosti a co vše v rámci tohoto povolání musíte zvládnout, se dozvíte v dnešním článku.

Individuální přístup

V rámci aromaterapie je možno pracovat na základě obecných postupů, ale mnohem účinnějším a oblíbenějším je individuální přístup. Aromaterapeut v rámci pohovoru zjistí zdravotní stav klienta a na základě zjištěných informací rozhodne o četnosti a koncentraci zvolených éterických olejů.

Kdy pomůže aromaterapeut?

Aromaterapie pomůže při mnoha zdravotních obtížích. Aromaterapeut umí vytvářet kompozice éterických olejů určených při lehkém onemocnění dýchacích cest, při obtížích pohybového aparátu, pro úlevu při zánětlivé pokožce, pro psychické uvolnění a pro povzbuzení při psychické skleslosti, či pro emocionální stabilitu.

Každý zájemce, který chce se chce stát držitelem osvědčení o získání profesní kvalifikace Aromaterapeut, musí znát i další principy a mít odborné znalosti, které prokáže u zkoušky. V rámci teoretické přípravy, např. v rámci samostudia nebo kurzu, se tak setkává s popisy a metodami, jakými se přírodní oleje získávají, jaké jsou rozdíly mezi syntetickými a přírodními oleji, musí se seznámit s odbornými názvy rostlin, ze kterých se oleje získávají a také znát jejich účinky.

Na co si dát pozor

V rámci teoretických i praktických příprav na zkoušku z profesní kvalifikace Aromaterapeut u autorizované osoby je potřeba znát nejen účinky a léčivé principy jednotlivých směsí, ale je důležité i vědět, pro koho mohou být jednotlivé substance nevhodné. Vyškolený aromaterapeut tak zná bezpečné a rizikové éterické oleje a u těch rizikových jejich konkrétní rizikové působení. Na některé oleje může nastat i alergická reakce, s tím by měl aromaterapeut počítat a již při úvodním pohovoru s klientem na toto myslet. Stejně tak je potřeba znát, jaké éterické oleje jsou nevhodné používat v těhotenství, při kojení, pro děti do 1 roku nebo do 3 let.

Vytvořte si životopis zdarma a on-line i s dodatkem k osvědčení o získání profesní kvalifikace