Chůze zlepší váš profesní výkon! Kolik kroků jste dnes ušli vy?

Častým argumentem, proč nechodit do práce či z práce pěšky, je časová vytíženost. Na druhou stranu, taková svižná ranní procházka vás nabudí, zlepší krevní cirkulaci, okysličí mozek, podpoří dobrou náladu a práce vám půjde lépe od ruky. A pracovní úkoly, které vás dříve zaměstnávaly celé dopoledne, můžete mít hotové už před první svačinou. To nezní špatně, že?

Naučte se správně chodit

Chůzi se můžete věnovat také intenzivněji a zařadit ji do vašeho pravidelného denního života a sportovních aktivit. Pomoci vám s tím může Instruktor kondiční chůze. Instruktor nejdříve zhodnotí váš stávající způsob chůze, upozorní na případné chyby a předvede správnou techniku. Častým pomocníkem při sportovnějším typu chůze jsou tzv. nordic walking hole. Vyškolený instruktor vám pomůže s jejich správným nastavením a naučí vás s nimi vhodně pracovat. Dalším důležitým úkolem instruktora kondiční chůze je sestavení cvičebního plánu, a to jak pro individuálního klienta, tak i pro skupiny. Díky svým znalostem dokáže tréninkový plán přizpůsobit různým věkovým kategoriím i úrovním pokročilosti – od začátečníků po pokročilé.

Kompletní poradenství

Kvalitně vyškolený instruktor také dbá na celkový rozvoj svých klientů. Neomezuje se jen na výuku chůze, ale disponuje odbornými znalostmi z oblasti fitness a wellness a dokáže poradit další vhodné sportovní činnosti pro své klienty. Stejně tak je důležitý i kvalitní jídelníček a pitný režim. Instruktor kondiční chůze zná základy těchto disciplín a dokáže se v nich orientovat a poskytnout základní poradenství. Může také doporučit vhodné a proškolené odborníky v oblasti výživy – výživové poradce.

Milujete chůzi? Staňte se instruktorem kondiční chůze

Chcete se naučit něco nového? Získat profesní kvalifikaci, protože nikdy nevíte, kdy se vám to bude hodit? Staňte se odborníkem na chůzi a pomáhejte ostatním s technikou jejich chůze, držením těla a zlepšením jejich fyzické kondice. Více informací o tomto povolání, včetně podmínek pro získání kvalifikace najdete na webových stránkách Národní soustavy kvalifikací.

Tato profesní kvalifikace je vhodná i pro stávající trenéry a fitness instruktory, kterým může pomoci zvýšit si odbornost a rozšířit tak klientelu.

Doporučujeme: Není důležité, kde jste se to naučili. Tím hlavním jsou vaše dovednosti a znalosti