Co je osvědčení o získání profesní kvalifikace? A proč ho získat?

Aktuální práce vás už netěší a zdá se vám stereotypní? Máte zálibu a uvažujete o tom, že byste se tím chtěli živit, ale nemáte k tomu potřebné vzdělání? Nechte si ověřit vaše dovednosti a získejte osvědčení o získání profesní kvalifikace. Poradíme vám, jak na to.

Získejte osvědčení o tom, co opravdu umíte, prostřednictvím národní soustavy kvalifikací. Nemusíte chodit do školy, abyste toho dosáhli.

Najděte si práci snů

Portál www.vzdelavaniaprace.cz umožňuje vyhledat si vzdělávací kurz, zkoušku u autorizované osoby i volná pracovní místa. Zadejte do vyhledávacího pole název profese a zjistěte, zda se můžete přihlásit ke zkoušce u autorizované osoby, která ověří vaše dovednosti a vědomosti pro danou profesi. Pokud u zkoušky uspějete, získáte celostátně uznávaný certifikát – osvědčení o získání profesní kvalifikace.

Jak získat osvědčení, se dočtete také v těchto článcích, kde krok za krokem podrobně popisujeme, jak na to:

A co obdržíte po úspěšném složení zkoušky před autorizovanou osobou?

Osvědčení o získání profesní kvalifikace potvrzuje úspěšné vykonání zkoušky z profesní kvalifikace evidované v Národní soustavě kvalifikací a prokazuje, že jeho držitel je kompetentní vykonávat povolání, pro které je stanovena daná kvalifikace.

Osvědčení je dokument, který spolu se životopisem můžete předložit na pohovoru při hledání nové práce. S osvědčením máte tak vyšší šanci, že při hledání práce uspějete.

Níže na obrázku naleznete vzor osvědčení o úspěšném vykonání zkoušky před autorizovanou osobou. 

Mohlo by vás zajímat: Proč je důležité se vzdělávat po celý život?