Firmy se zaměřují na absolventy

Jedním z aktuálních trendů měnícího se pracovního trhu v České republice je skutečnost, že čerství absolventi škol začínají být pro mnoho firem zajímavou zaměstnaneckou skupinou, na kterou zaměřují své náborové aktivity. Zatímco ještě před třemi lety sháněli bez praktických zkušeností své první zaměstnání jen s obtížemi, nyní se progresivní firmy snaží podchytit zájem talentovaných studentů už v době studia.

Stále více českých společností spolupracuje se školami – jak s univerzitami, tak odbornými středními školami. A nejde jen o nábor mladých talentů, firmy se snaží školy podpořit v tom, aby byli absolventi mnohem lépe připravení pro reálnou praxi. Některé dokonce samy vyvíjejí systém vzdělání nováčků tak, aby doplnili potřebné odborné znalosti.

Společnost Accenture již v uplynulých letech nabídla čerstvým absolventům bez praxe možnost uplatnění v prestižní mezinárodní firmě, studentům pak příležitost pracovat již v době studia na částečný úvazek a po dostudování nastoupit na plný úvazek.

„V letošním roce budeme v České republice opět obsazovat stovky pozic v oblasti konzultačních a technologických služeb a více než 50 % z nich je vhodných pro absolventy. Uplatnění u nás najdou studenti vysokých škol s technickým nebo ekonomickým zaměřením, ale i absolventi humanitních oborů s dobrou znalostí evropských jazyků,“ říká Marek Gešo, mluvčí společnosti Accenture v ČR.

Každý, kdo chce být konkurenceschopný na trhu práce, potřebuje podle jeho slov stále zvyšovat své odborné znalosti, učit se jazyky, držet krok s novými technologiemi, ale také rozvíjet svou všestrannost.

zdroj: Právo


 

TIP: Na portálu www.vzdelavaniaprace.cz najdete aktuálně nabídku přes 46.000 volných míst a kompletní informace o možnostech rekvalifikace. Na profesní změnu není nikdy pozdě! Registrujte se zdarma!