Hledáte nové zaměstnání a máte vůdčí schopnosti? Staňte se manažerem prodeje

Události uplynulého roku připravily o práci mnoho lidí. Ať už patříte mezi ně, nebo jste se rozhodli opustit dosavadní zaměstnání z jiného důvodu, nikdy není pozdě na nový začátek. Láká vás práce v obchodě, ale nechcete se spokojit s pozicí prodavače či asistenta? Máte-li předpoklady pro vedení týmu, můžete se uplatnit jako manažer nebo manažerka prodeje.

Co musíte vědět, než se začnete ucházet o pozici manažera prodeje

Podaří-li se vám vytouženou práci získat, vaším úkolem bude zajišťování provozu celého obchodu (v případě velkoobchodu jeho části) i vedení zaměstnanců. Pro získání pracovního místa manažera prodeje budete ideálně potřebovat středoškolské vzdělání, dobré organizační schopnosti a talent pro práci s lidmi.

Jestliže s podobnou pozicí nemáte žádné zkušenosti, předtím, než začnete odepisovat na inzeráty a obcházet pohovory, doporučujeme absolvovat kurz a získat osvědčení o profesní kvalifikaci, které vám zajistí větší šanci na získání vysněné pozice.

Jak získat potřebnou kvalifikaci

O pozici manažera prodeje se můžete samozřejmě ucházet i bez absolvování kurzu či získání osvědčení: na přijímací pohovor se lze připravit formou samostudia. Oficiální osvědčení je ale pro vašeho budoucího zaměstnavatele důkazem, že svoji možnou kariéru berete opravdu vážně. Navíc jde o důkaz, že máte znalosti a dovednosti potřebné pro výkon daného zaměstnání.

  1. Pokud chcete o získání osvědčení usilovat, nejprve navštivte stránky Národní soustavy povolání a vyhledejte si přesnou definici dané pozice. Jde opravdu o vaši vysněnou práci? Pokud ano, pokračujte v průzkumu.
  2. Na webu www.vzdelavaniaprace.cz si klíčovým slovem manažer prodeje vyfiltrujete kurzy týkající se dané pozice. Najdete-li ten správný kurz, jednoduše se do něj přihlaste. Jeho absolvováním můžete získat certifikát, ale hlavně celou řadu nových znalostí a dovedností.
  3. Budete-li chtít, můžete své nově nabyté vědomosti proměnit také v osvědčení o získání profesní kvalifikace. Abyste osvědčení o profesní kvalifikaci získali, je potřeba ukázat co umíte – prakticky i ústně předvést nabyté vědomosti a dovednosti v rámci zkoušky. Veškeré informace o osvědčení včetně požadavků a autorizovaných osob naleznete na webu Národní soustavy kvalifikací.

Pokud zkoušku úspěšně absolvujete, získáte celostátně uznávaný certifikát – osvědčení o získání profesní kvalifikace, které prokazuje vaše profesní kompetence.

Hledáte práci? Tyhle dovednosti jsou na pracovnímu trhu nejžádanější