Informační systém ISKA věrným pomocníkem autorizovaných osob

Většina autorizovaných osob a vzdělavatelů pravděpodobně již výhod a užitečných funkcí Informačního Systému pro Kvalifikace a Autorizace (ISKA) využívá. Pokud mezi její uživatele patříte a využíváte ji pro vydávání osvědčení a správu autorizací, jistě potvrdíte, že si bez ní svou každodenní práci už ani nedokážete představit. Jiní se ale možná s tímto praktickým nástrojem prozatím nestihli seznámit, a tak ani neví, že přes ni mohou při při vypisování termínů i organizaci závěrečných zkoušek ušetřit dlouhé hodiny práce. Žádosti o autorizace, zveřejňování termínů zkoušek nebo tisk pozvánek a osvědčení? Tohle všechno můžete udělat na jednom místě – v aplikaci ISKA.

Jaké benefity systém ISKA přináší?

Aktuálnost: Vždy máte k dispozici aktuální seznam platných kvalifikací přímo z Národní soustavy kvalifikací. Po stažení pak můžete s daty pracovat i offline, bez připojení k internetu.

Snadné zpracování autorizací: Žádosti o nové autorizace, změny autorizovaných zástupců, nebo třeba prodloužení autorizací můžete vyplnit za pár chvil přímo v systému a elektronicky je odeslat na příslušný autorizující orgán.

Rychlost: Vaše termíny se dostanou na autorizující orgán okamžitě po jejich zadání a to se všemi nutnými údaji o uchazečích a zkoušejících.

Kontrola údajů: Systém umožňuje kontrolu údajů o osobách přes základní registry. Na platnost dostupných informací se tak můžete vždy 100% spolehnout.

Tisk dat: Systém vám pro usnadnění vaší práce sám připraví k tisku pozvánky pro uchazeče, podklady pro fakturaci, záznam o průběhu a výsledku zkoušky či osvědčení.

Uchovávání dat: Veškerá důležitá data se ukládají v centrální databázi. Pokud tam pravidelně informace odesíláte, nepřijdete o ně ani v případě havárie nebo odcizení PC.

Okamžitý export a import dat: Při vyřizování hromadné korespondence nebo dalších úkonů jistě oceníte možnost termíny ze systému exportovat, či do něj naopak informace importovat například při propojení s dalšími systémy a databázemi.

Aplikace ISKA je tu zkrátka od toho, aby vám usnadnila práci a umožnila vyřizovat agendu ohledně autorizací z jediného místa. Uvidíte sami, jak rychle se v aplikaci zorientujete a kolik času a starostí vám ISKA ušetří!

Pokud byste měli s aplikací jakékoliv potíže, kontaktujte nás přímo z ISKA  přes ikonku červeného trojúhelníku nebo na emailové adrese iska_podpora@solitea.cz

Další informace, návod na instalaci a snadné řešení nejčastější problémů naleznete na internetových stránkách https://iskaweb.msmt.cz/.

 

zdroj: NSK/NUV