Jak si zvýšit kvalifikaci na rodičovské dovolené? Vzdělávejte se a otevřete si cestu k nové profesi

Jste-li na rodičovské dovolené, možná už přemýšlíte, co budete dělat, až vám skončí a přijde čas, vrátit se do práce. Možnosti máte dvě. Vrátit se do své profese nebo začít v novém oboru. Ať se rozhodnete tak či onak, doporučujeme nezahálet, ať vám neujede vlak. Rodičovská dovolená je vhodným časem na vzdělávání, sledování novinek v oboru nebo naučení se novým dovednostem a získání nové kvalifikace. A po rodičovské bude jen na vás, jak toho využijete.

Tři roky mimo pracovní obor? Využijte čas na rodičovské dovolené efektivně.

Rodičovství vás toho spoustu naučí

Děti jsou velmi dobří učitelé, kteří vás spoustu nového naučí. Co vám přinese rodičovská? Budete organizovanější, efektivnější a budete vědět, jak na time management, protože jako rodič nemáte čas, ztrácet čas. To jsou velmi ceněné dovednosti, tak až půjdete na pohovor, nezapomeňte tento fakt zdůraznit.

Jak uspět u pohovoru? Ukažte, co umíte…

Možnosti vzdělávání při rodičovské

Čas na výmluvy se vždycky najde. Stejně tak se najde čas i na vzdělávání, čtení knih a odborných článků, získávání informací apod. Zůstaňte s vaší profesí v kontaktu nebo se naučte něčemu novému.

Co vás vždycky lákalo, ale vzhledem k povinnostem jste se k tomu nikdy nedostali? Chtěli jste se naučit šít na šicím stroji? Pracovat v grafickém programu? Tak se teď do toho pusťte. Na internetu najdete celou řadu materiálů, návodů a tipů, jak na to, a to jak těch zdarma, tak i těch placených.

Jestliže vám vyhovuje offline vzdělávání, kde jste v přímém kontaktu s lektorem, doporučujeme projít si www.vzdelavaniaprace.cz a najít vhodný kurz pro vás.

Láká vás nová profese? Získejte osvědčení a najděte si uplatnění v novém oboru

Nikdy nevíte, kam vás vítr zavane a kdy se vám bude hodit oficiální doklad – potvrzení o vaší kvalifikaci. A nemusíte znovu začít chodit do školy. Národní soustava kvalifikací vám umožní ověřit vaše znalosti a dovednosti, a to formou zkoušky, která otevře cestu k uplatnění se v nové profesi. Po úspěšném složení obdržíte osvědčení o získání profesní kvalifikace, což je celostátně uznávaný doklad.

Vybrat si můžete z celé řady oborů a profesních kvalifikací. Inspirovat se můžete na www.narodnikvalifikace.cz. A jestli máte chuť se pustit do něčeho nového, připravili jsme pro vás návodný článek, ve kterém vám krok za krokem poradíme, jak získat osvědčení ke konkrétní profesi: