Jak udržet krok se svou profesí?

Svět prochází rychlejší transformací. Ti, kteří nedokážou držet krok s těmito dynamickými změnami, přestanou být konkurenceschopní a bude pro ně stále obtížnější najít se na trhu práce. Řešením, jak tomu čelit,  je uvědomit si, jak důležité je celoživotní učení. 

Celoživotní učení by se mělo stát jakýmsi trendem a jedním z nejzajímavějších způsobů, jak trávit volný čas, protože průběžné školení má pouze výhody. 

Základ profesionálního úspěchu

V současné době je ve většině profesí, a to nejen v prestižních, nutné neustále zvyšovat kvalifikaci a získávat nové dovednosti. Zaměstnanci, kteří se nechtějí zlepšovat a rozvíjet, přestávají být pro zaměstnavatele atraktivní. Pro většinu zaměstnavatelů jsou nejdůležitější kompetence a potenciál zaměstnance. Také podnikatelé celoživotním učením zlepšují a obohacují svůj kapitál, což se také promítá do zvýšení jejich přitažlivosti na trhu.

Rozvoj přirozených schopností

Každý z nás je vybaven některými vrozenými schopnostmi, které jsou objeveny hlavně na základě zkušeností. Čím více zkušeností a nových informací – tím větší je pravděpodobnost, že najdeme to, v čem jsme nejlepší a co nám dává největší potěšení. Často se stává, že naše talenty objevujeme náhodou. 

Ochota ke změně

Svět nestojí a stále jsme svědky neustálých změn. Hlubší znalosti nám usnadňují přijímání a přizpůsobování se nové realitě. Neustálé učení mění náš současný způsob života. Pokud chceme být aktuální, musíme držet krok s těmito změnami – automatizace, vývoj technologií, nutnost mluvit cizími jazyky atd.

Mohlo by vás zajímat: Najděte své poslání. Poradíme vám, jak se stát kvalifikovanou chůvou pro děti

Sociální rozvoj

Neustálé učení prostřednictvím školení, workshopů a konferencí nám také pomáhá setkat se s novými lidmi a navázat cenné vztahy se zajímavými osobnostmi, které se stejně jako my zajímají o danou oblast. V dospělém životě je najít nové přátele obtížnější kvůli svému životnímu stylu, rodině nebo omezenému času. Proto neustálé učení také zvyšuje naši sociální aktivitu. 

Vzdělávání se týká mnoha oblastí a souvisí s rozvojem našich zájmů. Proto stojí za to investovat do svého vzdělávání a profesního rozvoje, díky němuž se při hledání práce staneme profesionálně mobilnější, kreativní a flexibilní. Vzdělávací činnost je v každém věku spojena se zvědavostí, pohybem, zdravím a budoucí orientací. Naše činnost v procesu nepřetržitého učení nám dává pocit odhodlání.

Pokud chcete udržet krok s trendy na pracovním trhu, sledujte www.blog.vzdelavaniaprace.cz. Potřebujete si neustále doplňovat vzdělání ve svém oboru anebo chcete změnit svou profesi úplně? Pak navštivte portál www.vzdelavaniaprace.cz nebo www.narodnikvalifikace.cz.