Masívní růst českých e-shopů vytváří nové pracovní příležitosti, digitální ekonomika roste

České e-shopy zaznamenávají v posledních letech velký nárůst poptávky ze strany zákazníků, firmy prudce rostou a roste i jejich hlad po nových zaměstnancích. Desítky nových pracovních příležitostí ocení zejména absolventi vysokých škol, kteří donedávna bojovali s uplatněním na trhu práce.

Jednou z těchto dynamicky rostoucích firem je i největší český e-shop s kosmetikou sídlící v Brně, který má v současné době již 750 zaměstnanců a stále roste. Podle marketingového ředitele Radka Ondrášíka je průměrný věk zaměstnanců momentálně 26 let a firma má zájem i o čerstvé absolventy. „Samozřejmostí jsou u nás zaměstnanecké výhody, které odpovídají moderní digitální ekonomice,“ uvádí Radek Ondrášík.

Dle průzkumů, které se zabývaly požadavky a preferencemi zaměstnanců, jsou momentálně nejoceňovanějšími benefity flexibilní pracovní doba, podpora vzdělávání a možnost práce z domova, tzv. domácí kancelář neboli home office.

„Všechny tyto zaměstnanecké výhody nabízí, pochopili jsme, že se doba změnila a digitální technologie nahrávají větší flexibilitě,“ vypočítává Radek Ondrášík. K tomu firma nabízí placené dny nemoci (tzv. sick days), kurzy angličtiny, kurzy češtiny pro cizince, možnost individuálního vzdělávání, nápoje na pracovišti zdarma i zvýhodněné nákupy u vybraných společností. „Nabídku benefitů pro zaměstnance stále rozšiřujeme,“ říká Radek Ondrášík.

Velkou roli při najímání zaměstnanců dnes hraje i reputace firmy. „Pracujeme na tom, aby brněnský trh věděl, že náš podnik je prosperující mezinárodní zaměstnavatel operující v Evropě a Severní Americe. Momentálně fungujeme 14 zemích včetně USA a naši zaměstnanci mají slušnou možnost, pracovat i na zahraničních pozicích,“ komentuje Radek Ondrášík.

Na podzim 2015 se poprvé prezentovali na brněnském veletrhu JobChallenge, kam se chystají i letos. Zaměstnancům nabízí neformální firemní prostředí, které je opakem klasického „korporátu“. „Tabulky ano, ale ne na všechno. Schvalování nových nápadů ano, ale netrvá to dva měsíce. Administrativní práce ano, ale ne výhradně. Firemní hierarchie ano, ale tykáme si. Práce máme dost, ale umíme si najít čas i na fotbálek, ping-pong nebo společnou grilovačku,“ dodává Radek Ondrášík.

Zdroj: www.personalista.com


TIP: Registrujte se zdarma a získáte přístup k rozsáhlému a aktuálnímu přehledu příležitostí v oblasti práce a vzdělávání: nabídku volných míst, rekvalifikačních kurzů a zkoušek. Pokud chcete udržet krok s vývojem na pracovním trhu, budete si potřebovat neustále doplňovat vzdělání ve svém oboru anebo případně svou profesi zcela změnit. S obojím vám může pomoci portál www.vzdelavaniaprace.cz