Milujete make-up? Staňte se vizážistkou

Máte přehled o každém novém produktu z řad dekorativní kosmetiky, rozhodně si nevystačíte jen s řasenkou a pudrem a vaše kamarádky vás před každou významnou akcí prosí o nalíčení? Pak je pro vás práce vizážistky jako stvořená. I když to hlavní, tedy talent, už máte, můžete svoje umění stvrdit získáním osvědčení o profesní kvalifikaci vizážistka a získat tak kvalifikaci v tomto oboru.

Pozor, nejde jen o líčení

I když víte, na co jsou všechny tvary, šířky a druhy kosmetických štětců a znáte rozdíl mezi contouringem, strobingem a non-touringem, než se rozhodnete pro složení zkoušky, musíte se naučit i další věci, například postup úpravy obočí, dodržování hygienických zásad, a dokonce i poskytování první pomoci během ošetření. Detailnější informace o všech okruzích, které budete na zkoušce prokazovat, naleznete na webových stránkách Národní soustavy kvalifikací.

Doplňte si znalosti k profesi vizážistka

Nejste si v některé z výše uvedených oblastí jistá? Řešením je absolvování vzdělávacího kurzu, který vás na zkoušku připraví. Informovat se o možnostech doplnění si znalostí a dovedností můžete přímo u autorizované osoby, která vás bude zkoušet. Není to ale podmínkou, vzdělávací kurz lze absolvovat kdekoliv. Stačí si ohlídat, aby obsah kurzu odpovídal tomu, co se potřebujete naučit. Nevyhovuje vám forma vzdělávacího kurzu? Doplnit si potřebné znalosti můžete formou samostudia (konzultace s odborníkem, učebnice, knihy apod.).

Umíte už všechno? Jde se ke zkoušce

Ať už jste všechny potřebné vědomosti načerpala samostudiem, nebo jste si je odnesla z kurzu, přichází na řadu jejich potvrzení: absolvování zkoušky. Tu podstoupíte u jedné z více než 50 autorizovaných osob, které mají oprávnění zkoušku provádět. Jejich seznam zahrnuje téměř všechny části České republiky, kvůli získání osvědčení o profesní kvalifikaci tak nebudete muset cestovat příliš daleko, stačí si jen vybrat nejbližší lokalitu, ve které daná zkouška probíhá.

Po správném zodpovězení všech otázek a ukázce praktických dovedností, jako je například ukázkové líčení, dezinfekce štětců nebo předvedení vyúčtování tržby za prodej přípravků získáte osvědčení o získání profesní kvalifikace vizážistka, který kromě vaší kompetence zvyšuje i vaši pozici na trhu práce.

Ráda byste se přiučila ještě něčemu novému? Můžete svou nově nabytou a potvrzenou kvalifikaci  rozšířit o obor Kosmetička, Pedikérka nebo Manikérka, čímž míra vašeho uplatnění ještě vzroste.

Osobní rozvoj a duševní hygiena jako cesta ke spokojenému životu