Najděte uplatnění ve světě digitálních technologií

Digitální pracovní místo bývalo spojováno převážně s IT pracovníky, či s pracovníky technické podpory. Dnes to již neplatí. Stále více běžných pracovních pozic se digitalizuje. Je dost dobře možné, že i vaše pracovní místo je digitální. Nebo takové místo můžete získat díky profesní kvalifikaci.

Co je to digitální pracovní místo?

Digitální pracovní místo je takové místo, kde jsou po zaměstnanci požadovány znalosti v oblasti digitálních technologií. Řekněme tedy, že u takové pozice musí zaměstnanec zvládat i práci s informačními technologiemi. A na jaké úrovni, to se liší organizace od organizace.

Znamená to tedy, že každý, kdo pracuje s počítačem, má digitální pracovní místo? Tak to úplně není. Jak bylo zmíněno, od pracovníka se požadují další znalosti v dané oblasti. Uživatel se, a je jedno jak úzce, již specializuje například na dané stroje, či určitý software. Běžná kancelářská práce tak zcela úplně není digitálním pracovním místem.  

Mohlo by vás zajímat: Co je osvědčení o získání profesní kvalifikace? A proč ho získat?

Digitální pracovní místo je budoucností. Jak ho získat?

Zcela nepopiratelně žijeme v době internetové. Digitální technologie se posouvají dál každým dnem a my na to musíme reagovat. Sebevzdělávání v oblastech digitálních kompetencí je výbornou cestou, jak si udržet svou cenu na pracovním trhu.

Znalosti hlavních business produktů nemůžou být na škodu. Ujistěte se, že máte alespoň základní znalosti o produktech Microsoft Office. Tam se dnes dělá business a stále více pracovníků pracuje s produkty jako je CRM, Teams apod. Dále stojí za zmínku řada cloudových služeb od giganta Google, či veleúspěšné designové produkty Adobe. A to se bavíme v rámci softwaru. Specialisté na obsluhu CNC strojů jsou žádanými po celém světě a programátoři v rámci tovární automatizace mají více než slibnou budoucnost.

Buďte proaktivní a sledujte současné trendy. Workshopy pro začátečníky či pokročilé jsou výbornou cestou, jak si vybudovat solidní základ znalostí. A to zaměstnavatelé vidí velice rádi.

Získejte profesní kvalifikaci a najděte uplatnění v novém oboru

Národní soustava kvalifikací vám umožňuje získat profesní kvalifikaci pro profesi Obsluha CNC obráběcích strojů. Stačí jen úspěšně složit zkoušku. Pokud zkoušku úspěšně absolvujete, získáte celostátně uznávaný certifikát a také vyšší možnost uplatnění se na trhu práce.

S osvědčením, že svou práci opravdu dobře umíte, máte výrazně větší šanci, že při dalším hledání práce uspějete!

Dáváte přednost informatickým oborům? Pak by vás mohla zaujmout profese  Programátor. Je-li vaší silnou stránkou naopak kreativita, získat osvědčení o profesní kvalifikaci můžete k profesi Grafik pro digitální média.