Nová funkce portálu vzdelavaniaprace.cz pomáhá plánovat osobní kariérní růst

Informační server vzdevalaniaprace.cz spustil novou funkci „Můj plán“. Ta uživatelům pomáhá vyhledávat vhodnou nabídku profesí a kvalifikací a naplánovat si osobní rozvoj, vedoucí k plánované kariéře. Pracovní zkušenosti, osobní plán nebo zajímavé pracovní nabídky pak mezi sebou mohou uživatelé sdílet v rámci diskuze.

Webový portál o pracovních příležitostech a profesních kvalifikacích vzdelavaniaprace.cz přidal pro registrované uživatele novou funkci „Můj plán“.Díky rozšíření nabídky uživatelského prostředí tak nyní mohou zájemci do systému zadat informace jako dosažené vzdělání, pracovní zkušenosti nebo představy o budoucím zaměstnání. Průvodce jim pak poskytne na míru šitou nabídku zkoušek a profesních kvalifikací, díky kterým mohou své profesní cíle začít okamžitě plnit.

Uživatelé si mohou vytvořit a spravovat i přehledný seznam pozic, kurzů nebo zkoušek, kterými prošli, a ukládat si vzdělávací akce a nabídky firem, které je zajímají.

Jednoduché vytvoření profilu
Nastavení služby je přitom úplně snadné. Ke svému profesnímu profilu získá uživatel přístup po bezplatné registraci na webu vzdelavaniaprace.cz v záložce Nastavení/Můj profil. Prostřednictvím jednoduchého interaktivního průvodce nejprve stačí vyplnit, jakou práci právě vykonáváte, jaké máte pracovní zkušenosti z minulosti a co všechno umíte. V dalším kroku pak vyberete profesi či obor, kterému byste se chtěli věnovat (pokud hodláte změnit povolání) a můžete pomocí našeptávače vybrat profesní zkoušky, v nichž byste rádi získali osvědčení o profesní kvalifikaci.

Na základě takto vypracovaného profilu vygeneruje průvodce uchazeči nabídku relevantních profesních kvalifikací a zkoušek. Uživatel si pak může v rámci sekce „Můj plán“ shromažďovat informace o volných místech, kurzech či zkouškách, které ho na portálu zaujaly, třídit je a dopisovat si k nim vlastní poznámky a komentáře.

Sdílení plánů a příležitostí
„Můj plán“ může rovněž každý sdílet s dalšími uživateli portálu prostřednictvím diskuze. I tuto novou funkcionalitu naleznou uživatelé v záložce Nastavení. Stačí zadat email uživatele webu vzdelavaniaprace.cz, se kterým chcete navázat spojení, a odeslat mu žádost o diskuzi. Když oslovený žádost ve své emailové schránce přijme, objeví se uživatel v přehledu vašich diskuzí. Po označení položky Zpřístupnit můj plán si už můžete vzájemně prohlížet aktuální plány kariérního rozvoje. Za tlačítkem Diskutovat se pak skrývá možnost s daným uživatelem aktivně komunikovat v reálném čase, vyměňovat si odkazy na zajímavé nabídky, sdílet zkušenosti s absolvovanými zkouškami nebo jen nezávazně chatovat.

Filtrování výsledků
Vyhledávač navíc nabízí možnost filtrování výsledků podle řady parametrů. Kromě volby konkrétní profese či kvalifikace lze tak zvolit filtry, jako jsou město a okruh vzdálenosti od něj, minimální výše mzdy či forma pracovního úvazku. Takto nastavený filtr lze uložit pro rychlý přístup skrze funkci „Můj plán“, a také pro zasílání nejnovějších nabídek na váš email.

Notifikace kýžených nabídek
Jednou z dalších výhod bezplatného profilu na webu vzdelavaniaprace.cz je odběr upozornění na vybrané možnosti vzdělávání a pracovní příležitosti pomocí funkce „Hlídací pes“. Díky němu totiž nemusíte kontrolovat novinky na webu každý den znovu. Nejnovější nabídka kurzů a pozic vám bude chodit pravidelně do emailové schránky. Tato funkce je volitelná a při její aktivaci si uživatel může vybrat, jak často mu budou upozornění chodit. Na svůj email je tak může dostávat ihned po zadání do systému, každý týden či vždy jednou měsíčně.

zdroj: NUV