Podzimní veletrhy nabídnou vzdělání a práci v ČR i v zahraničí

Během října proběhnou dva z největších veletrhů pracovních příležitostí v České republice – EDUCA Liberec a Profesia Days 2015, kterému udělila záštitu ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. Návštěvníkům nabídnou nejen setkání se zástupci vzdělávacích institucí a zaměstnavatelů, ale také kariérní poradenství či přednášky odborníků. EURES ČR je už tradičně jejich partnerem.

Devátý ročník veletrhu vzdělávání a pracovních příležitostí EDUCA MYJOB LIBEREC proběhne ve dnech 15. až 17. října 2015. Propojuje vzdělávání s pracovním trhem a nabízí perspektivní pracovní příležitosti pro všechny návštěvníky.

Během tří dnů se v liberecké Home Credit Areně představí desítka středních i vysokých škol a společností nabízejících zaměstnání nejen v tomto regionu, ale i v celé ČR a v zahraničí. Chybět nebudou ani odborníci z ÚP ČR. Nabídnou zájemcům poradenství v oblasti pracovního trhu a představí jim nástroje aktivní politiky zaměstnanosti. Těm, kteří si chtějí zvýšit nebo změnit kvalifikaci, poskytnou informace o širokém portfoliu rekvalifikačních kurzů.

Na programu jsou přednášky i workshop

Už podruhé se v rámci veletrhu uskuteční také HR konference. Ta letošní má téma “Personální marketing nejen na příkladu spolupráce firem a škol“. Program, určený především personalistům, zahrnuje přednášky odborníků, workshopy i debaty s významnými osobnostmi. Přednášet bude např. Miloš Rathouský ze Svazu průmyslu a dopravy ČR nebo Pavel Hulák z Klubu zaměstnavatelů. Veletrhu se zúčastní například i zakladatel skupiny Lucie Michal Dvořák či matematik, bojovník proti korupci a mecenáš Karel Janeček. Více informací na www.educaliberec.cz.

Největší pracovní veletrh v ČR Profesia Days

O týden později začne v Praze na výstavišti PVA Expo Letňany největší mezinárodní veletrh pracovních příležitostí v České republice Profesia Days 2015. Organizátoři přivítají od 21. do 22. října tisíce návštěvníků a desítky zaměstnavatelů. Mezi letošními účastníky se objeví zástupci významných zaměstnavatelů, jako je např. Continental Automotive Czech Republic, Česká zbrojovka, Český Aeroholding, Huawei Technologies, Mondelz International, UNIQUE PERSONALSERVICE GmbH a mnoho dalších.

Kromě osobního setkání návštěvníků se zaměstnavateli nabídne veletrh také řadu specializovaných zón a místností, např. vzdělávací, testovací či oddychovou. V nich si účastníci budou moci otestovat jazykové a počítačové znalosti, konzultovat svůj životopis či využít kariérního poradenství. Novinkou letošní Profesia Days je možnost zaslat vybrané společnosti životopis ještě před začátkem veletrhu a absolvovat pohovor přímo na akci.

V loňském roce navštívilo Profesii přes 11 tisíc lidí, většina z nich byla absolventy vysokých škol. Představilo se celkem 104 vystavovatelů, mezi nimi i EURES ČR. Další informace a novinky najdete na www.profesiadays.cz.

Evropské služby zaměstnanosti (EURES) jsou v České republice více než deset let plně integrovány do služeb Úřadu práce ČR (ÚP ČR). Jejich primárním cílem je usnadňovat mezinárodní mobilitu pracovních sil, a to jak pracujícím, tak uchazečům i zaměstnavatelům. V České republice působí na krajských pobočkách a kontaktních pracovištích ÚP ČR celkem 26 EURES poradců.

Výběr z akcí EURES v říjnu 2015 20. 10. – Nábor na pracovní pozice v Německu, Krajská pobočka ÚP ČR v Ostravě 21.–22. 10. – Individuální pohovory pro práci v Německu, Krajská pobočka ÚP ČR v Brně Termíny a podrobnosti o dalších akcích jsou pravidelně zveřejňovány na portále v sekci „Kalendář akcí“.

zdroj: EURES ČR


TIP: Přehled více než 45.000 volných míst a stovky vzdělávacích příležitostí najdete také na portálu www.vzdelavaniaprace.cz. Stačí se registrovat a můžete vyhledávat informace související s vaší současnou profesí anebo s profesí, kterou byste si rádi osvojili.