Práce snů pro milovníky rostlin a přírody: údržba veřejné zeleně

Máte srdce zahradníka a vnímáte i zdánlivě neviditelné ostrůvky přírody v městské džungli, nebo se dokonce angažujete ve zkrášlovacích spolcích a není vám lhostejné, jak vypadá vaše okolí? Proměňte svoji zálibu v zaměstnání. Jako údržbář veřejné zeleně budete moci budovat vizuální stránku vašeho města a starat se o prosperitu stromů, keřů, květin a travin. Nemáte potřebné vzdělání či teoretické znalosti? Nevadí, můžete je získat pomocí kvalifikační zkoušky z údržby zeleně.

S přípravou na zkoušku pomůže odborný kurz

I když vaše zahrádka připomíná botanickou zahradu a pod rukama vám ožívají i ty rostliny, jejichž osud byl podle ostatních lidí už dávno zpečetěn, pro práci údržbáře veřejné zeleně nestačí jen talent: kromě praktických schopností musíte prokázat i znalost teorie. Se získáním potřebných vědomostí vám pomůže správně zvolený kurz. Na stránkách www.vzdelavaniaprace.cz stačí vyhledat termín údržba veřejné zeleně a najdete nejen vypsané kurzy a zkoušky, ale také pracovní nabídky pro případ, že se vám podaří získat potřebný certifikát.

Ve vámi vybraném kurzu se naučíte, jak správně sázet rostliny a pečovat o ně podle nejnovějších poznatků. Zjistíte, jak správně pokládat travní plochy, řezat růže nebo navrhovat vlastní záhony či jiné projekty. Během praktické i teoretické výuky se naučíte vše, co později zúročíte při výkonu nového povolání.

S rekvalifikačním certifikátem za novou prací

Po získání potřebných znalostí přistoupíte ke skládání zkoušky. Okruhy otázek zahrnují oblast zakládání a udržování zeleně, ošetřování okrasných dřevin a květin a zakládání a ošetřování trávníku. Jakmile úspěšně absolvujete zkoušku u autorizované osoby, získáte osvědčení o profesní kvalifikaci. To vám otevře dveře k získání pracovního místa, u něhož uplatníte vše, co jste se naučili během kurzu. Bližší informace o zkoušce naleznete na webu Národní soustavy kvalifikací.

Práce s živými rostlinami má skvělé harmonizující účinky na lidskou psychiku. Toužíte-li po změně povolání a máte pocit, že je pro vás práce údržbáře veřejné zeleně jako ušitá, udělejte ještě dnes první krok pro získání některé z nabízených pozic a zapište se na nejbližší kurz.

3 tipy, jak udělat dobrý první dojem. Využijete je v osobním i profesním životě