Proč se stát webdesignerem?

Aktuální situace způsobená pandemií koronaviru zapříčinila přesun mnoha, i tradičních „offline“ pracovních pozic a podnikání, do online prostředí. Mít v dnešní době vlastní webové stránky a webovou vizitku je stejně důležité, jako byly kdysi vizitky papírové. V době uzavřených provozoven je často online svět jediným, na kterém mohou firmy přilákat nové zákazníky. Ale jak na to?

Webdesigner – povolání budoucnosti

Od října roku 2020 vznikla v nabídce Národní soustavy kvalifikací inovovaná pozice: Webdesigner – interakční designer. Vzhledem k obrovské poptávce po kvalitní webové prezentaci se dá očekávat, že o tento obor bude velký zájem.

Co obnáší práce webdesignera

webdesigner povolání práceSeznámení se s klientovou představou o webu

Diskuzí s klientem získá webdesigner první představu o tom, jak si klient představuje výsledek spolupráce. A navrhne ideální výstupní řešení – s ohledem na cílovou skupinu svého klienta i nákupní fáze této cílové skupiny. Dokáže tak vytvořit vhodnou cestu návštěvníka webu a navrhnout hodnotící kritéria úspěchu webu i způsob jejich měření.

Zpracování a návrh obsahu

Webdesigner dokáže na základě získaných údajů vytvořit první strukturu a návrh webové prezentace. Navrhne také mapu stránek a vysvětlí svému klientovi pojmy jako konverzní trychtýř, konverze, míra opuštění stránky, unikátní návštěvník, návštěva. Zároveň učiní a připraví opatření, aby byl konverzní poměr co nejvyšší, zatímco míra opuštění stránek byla nízká.

Analýza webu a jeho grafického návrhu

Jedna z věcí, která odlišuje programátora od webdesignera je grafický návrh webové prezentace. Webdesigner musí znát základní pravidla typografie, typografického místa nebo zlaté mřížky. Dokáže navrhnout vzhled webu pro různé přístroje od počítače, přes tablet až po telefon. Díky těmto znalostem odpadá klientovi nutnost oslovovat na jednotlivé dílčí práce samostatné odborníky. Což je velká konkurenční výhoda právě pro webdesignéry.

Práce v IT oblasti zůstává dlouhodobě mezi TOP pozicemi na trhu. A to jak z hlediska výdělků, tak z pohledu poptávky. Povolání webdesignéra v sobě zahrnuje znalosti z oblasti tvorby webu z technické stránky, ale i stránky vizuální. Webdesigner zároveň využívá znalosti psychologie a navrhuje funkční weby, na kterých se návštěvníci dobře orientují a jednoduše prochází nabídkou. Tato pozice má rozhodně velkou budoucnost.

Vyberte si autorizovanou osobu, u které zkoušku z profesní kvalifikace složíte. Projděte si webové stránky, kontaktujte ji a podrobněji se zajímejte – o vše, co vás zajímá. Také doporučujeme ověřit si cenu kurzu, protože ta se bude u jednotlivých autorizovaných osob lišit.

STÁŽ – ideální způsob, jak zvýšit svou cenu na trhu práce