U jednoho zaměstnavatele zůstávají Češi rok anebo 6 let

Téměř 11 % lidí pracuje ve firmě pouze jeden rok. Vyplývá to z informací Českého statistického úřadu. Naproti tomu firmy spíše touží po dlouhodobých zaměstnancích. Spojují si je s orientací v oboru, znalostí své profese a také znalostí o fungování uvnitř firmy.

Podle pracovního portálu Profesia.cz mění práci nejčastěji lidé ve věku 21 let a poté ve věku 26 let. Většinou jde o absolventy škol, kteří takto hledají práci, jež by jim plně vyhovovala. V tomto věku tak změní práci až polovina lidí. Druhou nejčastější dobou, kterou zaměstnanci stráví v jedné firmě, je 6 let. Takový čas stráví u jedné firmy 10,64 % lidí.

Pětina zaměstnaných Čechů má ale jedno dlouhodobé zaměstnání. „Skupina pracovníků zaměstnaných déle než 15 let tvoří 20 %,“ upozorňuje Petra Báčová, mluvčí Českého statistického úřadu.

Zdroj: Měšec.cz


TIP: Portál www.vzdelavaniaprace.cz vám v tuto chvíli nabízí přes 50 000 volných míst a 4800 vzdělávacích kurzů. Zajímavou a perspektivní práci si můžete najít i mimo svůj stávající obor – stačí absolvovat zkoušku z profesní kvalifikace. Registrujte se zdarma a vydejte se s námi na cestu za lepší prací!