Víte, že jako autorizovaná osoba můžete (mimo jiné) najít nové zaměstnance?

Staňte se žádaným zaměstnavatelem

Na pracovním trhu se potkávají čtyři různé generace. Každá má jiné životní i profesní priority, jiné cíle i odlišné požadavky na své zaměstnavatele. Generace dnešních třicátníků (generace Y)  hledá práci, která ji bude bavit a od svého zaměstnavatele očekávají benefity, jako je homeoffice (práce z domova), flexibilní pracovní doba, podpora volnočasových aktivit či možnost profesního rozvoje.

Podporujte své zaměstnance ve vzdělávání

Vzdělaný zaměstnanec, který má přehled a ví o novinkách a trendech v oboru, je pro firmu velmi prospěšný. Podpoříte-li své zaměstnance ve vzdělávání, ve kterém budou moci rozvíjet své dovednosti, získáte tak nejen spokojenější zaměstnance, ale také odborníky a profesionály ve svém oboru, kteří dosahují výborných výsledků.

Co je dnes trendy? Současná doba nabízí různorodé formy vzdělávání, ze kterých si každý vybere, co mu vyhovuje:

  • vzdělávací kurz či seminář,
  • e-learningové vzdělávání (online kurz),
  • individuální koučink či mentoring.

Staňte se autorizovanou osobou a získejte nového zaměstnance

I vy si můžete „vychovat” svého zaměstnance. Jako firma/organizace, která působí řadu let v praxi a v konkrétním odboru, můžete vytvořit vzdělávací kurzy a školit své zaměstnance, ale i další zájemce. 

Bonusem pro vás bude, když navážete na tyto kurzy nabídkou zkouškou z odborné způsobilosti. Abyste takovou zkoušku mohli realizovat, je potřeba se stát autorizovanou osobou, která ověřuje odborné kompetence v dané profesi a na základě úspěšného absolvování vydává osvědčení o získání profesní kvalifikace. Tímto způsobem podpoříte své zaměstnance ve zvyšování jejich kvalifikace, ale přihlásit ke zkoušce se může kdokoliv, a tak můžete najít potenciálního zaměstnance. Tím, že projde zkouškou (případně i kurzem) ve vaší organizaci, poznáte jeho znalosti, dovednosti, ale také povahové vlastnosti.

Mohlo by vás zajímat: