Vzdelavaniaprace.cz: Řidič tramvaje má mzdu 22 199 Kč, plavčík 15 458 Kč

Projekt NSK2 na portálu www.vzdelavaniaprace.cz připravil nové funkce, díky kterým zajistí občanům toužícím po lepší práci včetně nezaměstnaných komplexní pomoc při jejím získání. Po zaregistrování na vzdelavaniaprace.cz se nově zobrazuje funkce „Kolik mám brát“, kde se uživatel dozví průměrnou mzdu vysněného zaměstnání. Kromě výčtu volných pracovních míst v hledaném oboru se zájemce může přihlásit na vzdělávací kurz nebo ke kvalifikační zkoušce. Jejím splněním získá osvědčení o odborné způsobilosti, které je podle zákona uznávané jako veřejná listina, má tedy stejnou váhu jako například výuční list.

Na vzdelavaniaprace.cz je nově nabídka volných pracovních míst

Významnou inovací stránek je široká nabídka pracovních pozic ze serveru Ministerstva práce a sociálních věcí ČR. Seznam pracovních nabídek obsahuje i přímé kontakty na zaměstnavatele a umožňuje různé možnosti filtrování, které usnadňuje výběr. Pro snazší orientaci při hledání práce lze také nastavit „hlídacího psa“ a ukládat zajímavé nabídky do oblíbených.

Podle slov hlavního manažera NSK2 Iva Jupy se bude seznam pracovních nabídek neustále rozšiřovat. „V současné době je na serveru vzdelavaniaprace.cz přes 16 tisíc nabídek na volné pracovní pozice. Do budoucna bychom rádi spolupracovali s více servery, které se nabídkou práce zabývají. Chystáme také možnost vkládání životopisů a uživatelé budou mít možnost zapsat si do svého profilu absolvování zkoušky dle NSK2.“

Kolik bere průměrně traktorista?

Po zaregistrování na www.vzdelavaniaprace.cz je k dispozici funkce „Kolik mám brát“, kde se po zadání libovolné profese zobrazí průměrná hodnota platu ve státních organizacích i soukromém sektoru. Zájemce se tak může třeba dozvědět průměrný plat řidiče tramvaje, nebo že traktorista v pěstební činnosti běžně pobírá mzdu 18 283 Kč a ve státních organizacích je tarifní plat 1 500 korun větší.

Řešitelé projektu NSK2 se snaží uživatelům na serveru vzdelavaniaprace.cz co nejvíce usnadnit orientaci a zajistit jim snadnou cestu při hledání práce. Novým pomocníkem pro návštěvníky webu je Průvodce, který je jednoduše provede profesemi. V neposlední řadě se lze dozvědět odpovědi na často kladené otázky v nové sekci Otázky a odpovědi.

„Díky dobré komunikaci s uživateli a soustavnému zlepšování služeb nyní představujeme nejucelenější zdroj a pomoc v oblasti vzdělávání a práce u nás,“ uzavírá Ivo Jupa.