Zuzana a její cesta od ekonomie k pedikúře

Zuzana Fancová z Ostravy oslavila své 23. narozeniny. Ačkoliv je pilnou studentkou vysoké školy a v květnu se jí dokonce podařilo získat bakalářský titul v oboru Ekonomie, ve svém volném čase nezahálí a rozšiřuje si své vědomosti a dovednosti prostřednictvím dalšího vzdělávání. Tentokrát v jiném, poměrně vzdáleném oboru. Výběr ale nebyl nijak náhodný. Zuzaniným velkým snem je totiž mít jednou vlastní salón pro manikúru, pedikúru a nehtovou modeláž. Alespoň malým krůčkem k jeho splnění bylo proto nedávné absolvování kurzu národní kvalifikace Pedikérka a nehtová designérka.

Kam na střední školu?

Stejně jako spousta dalších dětí, ani Zuzana od malička nikdy přesně nevěděla, jakému konkrétnímu povolání či oboru by se chtěla v dospělosti věnovat. Chvíli ji bavilo to, pak zase ono, ale u ničeho nezůstala dlouho. Když se pak v deváté třídě musela rozhodnout, kde bude ve svém vzdělávání pokračovat, volba nakonec padla na Střední zahradnickou školu v Ostravě. Zde vystudovala maturitní obor Přírodovědné lyceum, který jí však k srdci nijak významně nepřirostl. Po maturitě se proto rozhodla hledat povolání svých snů dál a vzdělávat se i v jiných oborech.

Když ani studovaný obor na střední škole nezaujme…

Zuzana se rozhodla, že by chtěla zkusit dosáhnout vyšších cílů, a tak se přihlásila na Ekonomickou fakultu Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. Byla úspěšně přijata a během tříletého bakalářského studia také zdárně plnila své studijní povinnosti. Ani Ekonomie ale pro Zuzku nebyla úplně tím „pravým ořechovým“ a stále si neuměla představit svou budoucnost na fádním místě účetní či ekonomky. Vzhledem k tomu, že je navíc poměrně aktivní dívka, hledala si už během studia i koníček a možný drobný přivýdělek, který by jí vyplnil volný čas.

Mohlo by vás zajímat: Najděte své poslání. Poradíme vám, jak se stát kvalifikovanou chůvou pro děti

Dělejte to, co vás baví

Jako většina mladých žen, i Zuzka má přirozený vztah ke kráse a péči o vzhled, proto ji na internetu zaujala modeláž nehtů a možnost přivýdělku v tomto oboru. Po prvních domácích pokusech zjistila, že ji tato činnost nejen baví, ale navíc je technicky i umělecky nadaná a ohlasy okolí na její výsledky jsou skvělé, takže má dokonalé předpoklady být kvalitní a vyhledávanou manikérkou a pedikérkou.

Vše ale dlouho zůstávalo ve fázi plánování, neboť stále chyběly odborné znalosti a formální vzdělání potřebné pro práci v tomto oboru. Když pak Zuzce kamarádka řekla o možnosti absolvovat kurz národní kvalifikace Pedikérky a nehtové designérky, bez váhání se přihlásila. A to i přes to, že věděla, že ji v průběhu kurzu čekají bakalářské státní závěrečné zkoušky na vysoké škole.

Rekvalifikační kurz jako cesta k vysněné práci

Pilotní kurz Pedikérka a nehtová designérka absolvovala Zuzana společně s dalšími sedmi slečnami a dámami v rekvalifikačním středisku Ing. Anna Prokopová – ANPRO v Ostravě. Kurz, který absolvovala Zuzka, začal v květnu 2014 přímo v prostorách firmy Ing. Anna Prokopová – ANPRO v Ostravě-Mariánských Horách a probíhal každý čtvrtek a pátek od 8 do 15 hodin. Vzhledem k tomu, že Zuzka byla již v absolventském ročníku, nijak jí tento termín nenarušoval školní rozvrh, a tak se mohla naplno věnovat jak pilotnímu kurzu, tak studiu na vysoké škole – respektive přípravám na státní závěrečné zkoušky.

Zdroj: UNIV3


Tip: Podívejte se na www.vzdelavaniaprace.cz, co všechno obnáší profesní kvalifikace Pedikérka a nehtová designérka. Třeba zjistíte, že spoustu z uvedených dovedností už částečně zvládáte. Pak stačí najít vhodný kurz, absolvovat zkoušku a v kapse máte státem uznávaný certifikát, abyste se péčí o nehty mohli začít živit. Registrujte se a vydejte se na cestu za lepší prací s námi!